Novinka lorem ipsum dolor

Vítejte v naší Loutkodílně – místě, určené nejen pro děti, ale i dospělé!

Svět loutek nás provází od nepaměti a je aktuální i dnes. Zvlášť v dnešní rychlé hektické době, kdy je pro nás volný čas tak vzácný, je třeba jej smysluplně vyplnit a právě o to se v naší Loutkodílně snažíme.

Zachováváme tradici, která je nutná, pokud ji máme zanechat i pro další generaci. Pod značkou Beskyd-craft tvoříme ručně vyřezávané loutky, které mají certifikát Beskydského regionálního produktu. Protože je u nás pod Beskydami moc hezky, snažíme se šířit povědomí o našem regionu i touto cestou. 

Společně se setkáváme s dospělými i dětmi na různých akcích, ať už se jedná o jarmarky nebo různé trhy, a právě zde vznikl nápad vytvořit tvořivé dílny pro děti i jednotlivce, kde by se sami seznámili s postupem výroby loutky a vším, co tento proces obnáší.

Každý má radost z toho, když si něco vlastnoručně vyrobí. Nejenže si odnesete hotový výrobek, ale také při práci můžete relaxovat, odpočinout si a naučit se i trochu té trpělivosti, která je v tomto oboru velmi důležitá.

Je fajn pocit poznat něco nového a ještě větší radost tkví v tom, že si to sami můžete i vyrobit!

Tvořivé dílny pro děti

Nabízíme tvořivé dílny pro děti v MŠ, ZŠ, příměstské tábory, školy v přírodě, kde rozvíjíme především pozitivní vztah ke dřevu, jemnou motoriku, manuální zručnost a estetické vnímání, v neposlední řadě originalitu a vlastní nápad. 

Děti jsou velmi upřímné, a proto s nimi rádi pracujeme. Studium pedagogiky volného času otevřelo dveře i pro to, abychom mohli dětem nabízet zajímavý program, při kterém budou dodrženy pravidla pedagogického vedení a volnočasových aktivit.

Programy, které nabízíme, jsou zaměřeny na práci se dřevem. Děti si mohou vyrobit svou vlastní celodřevěnou loutku, přívěšek nebo získat základní dovednosti při práci s jednoduchými nástroji /pilka, dlátko, pilník/. Přitom se seznámí s různými druhy dřeva a jejich vlastnostmi: barva, vůně, struktura. Při práci zapojí všechny smysly. A hlavně si uvědomí způsob, jakým lze každý kousek dřeva po jeho dlouhé životní cestě využít. 

Je důležité, že děti díky praxi získají znalosti a z vlastní tvorby mají neopakovatelný zážitek.

Navíc se děti seznamují touto cestou s přírodou, kterou si mohou osahat a přenést si malý kousek z ní i domů.

Výroba vlastní dřevěné loutky

Tento workshop nabízí možnost dětem vytvořit si vlastní celodřevěnou loutku podle předloh, kterých se ale děti nemusí striktně držet. Připravený polotovar loutky si děti obarví barvou, nalepí příslušné komponenty /oči, vlasy, šaty atp./ a utvoří si tak vlastní loutku, kterou si mohou odnést domů. Výrobě předchází motivace formou ukázky profesionálních celodřevěných loutek, ukázky vyřezávání loutky a krátké pohádky. Děti se seznámí s termínem loutka a doví se něco o její historii a výrobě.

Děti zapojují při práci s loutkou svou fantazii, představivost a kreativitu. Zároveň rozvíjí svou manuální zručnost, jemnou motoriku, pozornost. Navíc musí u práce vydržet po určitý čas, aby byla jejich loutka kompletní.

 Pokud vše zvládnou, mají velkou radost z toho, že dokázaly vlastníma rukama utvořit něco, s čím se mohou pochlubit doma a zahrát si opravdové divadlo!

Řezbářská dílna

Láká vás řezbářství? Pak jste tady správně!  Pokud budete mít zájem a chuť, naučíte se u nás základy řezby, seznámíte se s řezbářskými nástroji i s různými druhy řezby, zkusíte si sami vytvořit vlastní originální výrobek. To vše proběhne v naší dílně ve Vyšních Lhotách, kde se vám přizpůsobíme jak časově, tak obsahem. Zároveň se odreagujete, přijdete na jiné myšlenky, a navíc si sami vyrobíte něco originálního. 

Pokud vás tato rukodělná činnost zaujme, naučíte se smysluplně trávit svůj volný čas a zjistíte, že i vy máte kreativního ducha, který byl zatím schovaný a maskovaný pod rouškou každodenních pracovních povinností, stresu i neustálého toku informací, které útočí ze všech stran. 

Proto nabízíme ideální řešení – strávit příjemně volný čas a zanechat za sebou hmatatelný výsledek.